475GIMTeatrul Naţional “I. L. Caragiale”, Sala Atelier: marţi, ora 20:00 – “Nebun din dragoste”, regia Claudiu Goga; miercuri, ora 19:30 – “Omul cu mârţoaga”, regia Anca Bradu; joi, ora 20:00 – “Cinci femei de tranziţie”, regia Rodica Popescu Bitănescu; vineri, ora 20:00 – “Anonimul veneţian”; sâmbătă, ora 19:30 – “Tectonica sentimentelor”, regia Nicolae Scarlat;

Sala Pictura: marţi, ora 20:00 – “Omul care a văzut moartea”, regia Dan Tudor; miercuri, ora 20:00 – “Omul care a văzut moartea”, regia Dan Tudor; joi, ora 20:00 – “Allegro, ma non troppo”, regia Răzvan Popa; vineri, ora 20:00 – “Allegro, ma non troppo”, regia Răzvan Popa; sâmbătă, ora 20:00 – “Fata din curcubeu”, regia Lia Bugnar; duminică, ora 19:30 – “Micul infern”, regia Mircea Cornişteanu;

Sala Studio: miercuri, ora 19:30 – “Idolul şi Ion Anapoda”, regia Ion Cojar; joi, ora 20:00 – “Molto, gran’ impressione”, regia Dan Tudor; vineri, ora 19:30 – “Revizorul”, regia Felix Alexa; sâmbătă, ora 19:30 – “Bârfe, zvonuri şi minciuni”, regia Ion Caramitru; duminică, ora 19:30 – “Idolul şi Ion Anapoda”, regia Ion Cojar;

Sala Mică: vineri, ora 20:00 – “ActOrchestra”, regia Horia Suru; sâmbătă, ora 20:00 – “Piesă pentru frate şi soră”, regia Iris Spiridon;

Sala Media: duminică, ora 11:00 – Teatrul Naţional pentru Copii.

Teatrul Nottara, Sala “George Constantin”: miercuri, ora 19:00 – “Ultimul Don Juan”, regia Petre Bokor; joi, ora 19:30 – “O noapte furtunoasă”, regia Alexandru Mâzgăreanu; vineri, ora 19:30 – “Poker Face”, regia Adela Biţică; sâmbătă, ora 19:30 – “Zeul măcelului”, regia Claudiu Goga; duminică, ora 19:30 – “Matrimoniale”, regia Diana Lupescu;

Sala “Horia Lovinescu”: vineri, ora 19:00 – “Un pic prea intim”, regia Cristi Juncu; sâmbătă, ora 19:00 – “Mult zgomot pentru nimic”, regia Diana Lupescu; duminică, ora 19:00 – “Fericirea este în altă parte” de Zoltan Egressy.

Teatrul Odeon, Sala Studio: miercuri, ora 19:30 – “Blifat”; joi, ora 19:30 – “Viza de clown”; vineri, ora 19:30 – “Tipografic majuscul”; sâmbătă, ora 19:30 – “Poveste despre tatăl meu”; duminică, ora 18:00 – “Clasic e Fantastic – Copilăria lui Bach”;

Sala Majestic: joi, ora 19:00 – “Gaiţele”; vineri, ora 19:00 – “Titanic Vals”; sâmbătă, ora 19:00 – “În container”; duminică, ora 11:00 – “Aventurile lui Habarnam”; ora 19:00 – “Un Tango Mas”.

Teatrul Bulandra, Sala “Liviu Ciulei”: marţi, ora 20:00 – “Mecanica inimii”, regia Chris Simion; vineri, ora 20:00 – “Contra progresului”, regia Bobi Pricop; sâmbătă, ora 18:30 – “O scrisoare pierdută”, regia Doru Ana; duminică, ora 20:00 – “Şarpele în iarbă”, regia Emil Hoştină;

Sala “Toma Caragiu”: marţi, ora 20:00 – “Coada”, regia Iarina Demian; miercuri, ora 19:00 – “Omul cel bun din Seciuan”, regia Andrei Şerban; joi, ora 20:00 – “Coada”, regia Iarina Demian; duminică, ora 19.:00 – “Conversaţie după înmormântare”, regia Alexandru Darie.

Teatrul Metropolis: luni, ora 19:00 – “Gaiţele”, regia Dan Tudor; joi, ora 19:00 – “Ţarul Ivan îşi schimbă meseria”, regia Gelu Colceag; sâmbătă, ora 19:00 – “Visul unei nopţi de vară”, regia Victor Ioan Frunză; duminică, 16:00 şi ora 19:00 – “Peretele”, regia Lia Bugnar.

Teatrul Excelsior: marţi, ora 10:00 – “Crăiasa zăpezii”; ora 17:00 şi ora 19:00 – “Iglu”; miercuri, ora 10:00 – “Mica sirenă”; joi, ora 18:00 – “Momo sau Strania poveste despre hoţii de timp şi copilul care le-a înapoiat oamenilor timpul furat”; vineri, ora 18:00 – “Kiki şi Bozo”; sâmbătă, ora 11:00 – “Noddy”; ora 17:00 – “Pinguinii melomani”; duminică, ora 11:00 – “Vrăjitorul din Oz”.

Teatrul Ţăndărică: luni, ora 10:00 – “Jack şi Vrejul de Fasole”; marţi, ora 10:00 – “Fata babei şi fata moşneagului”; miercuri, ora 10:00 – “Prinţesa şi broscoiul”; joi, ora 10:00 – “Muzicanţii din Bremen”; vineri, ora 10:00 – “Prinţesa şi broscoiul”; sâmbătă, ora 10:00 şi ora 12:00 – “Punguţa cu doi bani”; duminică, ora 10:00 şi ora 12:00 – “Albă ca Zăpada”.

Teatrul de Comedie: joi, ora 19:30 – “La vita e bella”; vineri, ora 19:00 – “Urâtul”; sâmbătă, ora 19:00 – “Cea mai puternică”; duminică, ora 19:00 – “Steaua fără nume”.

Teatrul de Revistă “C. Tănase”: vineri, ora 19:00 – “Piei, drace!”; sâmbătă, ora 19:00 – “Sosesc deseară”; duminică, ora 19:00 – “Vivat revista”.

Teatrul Mic: joi, ora 19:00 – “Profesiunea doamnei Warren”; vineri, ora 19:00 – “Băieţii de aur”; sâmbătă, ora 19:00 – “Volpone”; duminică, ora19:00 – “Visul unei nopţi de vară”.

Teatrul Foarte Mic: miercuri, ora 19:00 – “39 de trepte”; joi, ora 19:00 – “Zelda”; vineri, ora 19:00 – “Somnoroasa aventură”; sâmbătă, ora 19:00 – “Livada de vişini”; duminică, ora 19:00 – “Numele”.

Teatrul În Culise: marţi, ora 20:00 – “Akasă”; miercuri, ora 20:00 – “Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu”; joi, ora 19:00 – “Ca la Iunion”; vineri, ora 19:00 – “Diamante & Narcotice”; duminică, ora 19:00 – “Clinica sinucigaşilor”.

Godot-Cafe-Teatru: luni, ora 20:00 – “Te iubesc! Te iubesc?”, regia Chris Simion; marţi, ora 20:00 – “Dragostea durează trei ani”, regia Chris Simion, miercuri, ora 20:00 – “Carpathian Garden”, regia Radu Iacoban; joi, ora 18:45 – “Freak show”, de Florin Piersic Jr.; ora 22:00 – “Testosteron”, regia Zalán Zakariás.

Godot Sub Scenă: vineri, ora 19:00 – “Sub geana mării”, regia Mişa Şerban; sâmbătă, ora 19:00 – “O seară altfel”, de Andrei Ciopec; duminică, ora 21:00 – “Disco Love”.

Teatrul LUNI: miercuri, ora 20:00 – “Noaptea ursului”, regia Magda Catone.

Teatrul ACT: miercuri, ora 19:00 – “Păi… despre ce vorbim noi aici, domnule?”; joi, ora 19:00 – “Păi… despre ce vorbim noi aici, domnule?”; vineri, ora 19:00 – “Păi… despre ce vorbim noi aici, domnule?”.

Teatrul de Artă: vineri, ora 21:35 – “Şi veni bărbatul la femeie”; sâmbătă, ora 21:55 – “Şase din 49″; duminică, ora 21:55 – “Un bărbat şi mai multe femei”.

UnTeatru: marţi, ora 19:00 – “La ţigănci”; miercuri, ora 19:00 – “La ţigănci”; joi, 21:30 – “Un tramvai numi dorinţă”; sâmbătă, ora 19:00 – “Blackbird”.

Opera Comică pentru Copii: marţi, ora 13:00 – “O noapte furtunoasă”; miercuri, ora 11:00 – “O noapte furtunoasă”.

Teatrul De Pe Lipscani: marţi, ora 19:00 – “În valea cu parfum de flori şi zumzet de albine…”; miercuri, ora 19:00 – “Femeia care şi-a pierdut jartierele”.

Teatrul Masca: vineri, ora 19.00 – “Comedianţii”; sâmbătă, ora 19.00 – “Comedianţii”; duminică, ora 19.00 – “Vicleniile lui Scapino”.

Teatrul Elisabeta: miercuri, ora 20:00 – “O noapte cu Edith Piaf”; joi, ora 20:00 – “Ce-ar fi dacă ar fi”; vineri, ora 20:00 – “Suflet Românesc” – one man show Dan Puric; duminică, ora 19:00 – “Încurcătură la nivel înalt!”.

Teatrul Mignon: marţi, ora 09:15 – “O.N.A.”; joi, ora 19:30 – “Kean”; vineri, ora 19:30 – “Dragonul de Aur”.

Teatrul de Sufragerie: sâmbătă, ora 20:00 – “9 grade la Paris”.

Articole inrudite:

Jucarie.ro
Recommend to friends
  • gplus
  • pinterest

Scrie-ne părerea ta